Užsienio kalbų mokymo patirtys Ispanijoje

Pakruojo švietimo centro metodininkė Greta Jasiūnienė kartu su kolegėmis iš Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro – Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja Rita Vaigauskiene bei Joniškio rajono švietimo centro – direktore Rasa Kelpšiene 2021 m. spalio 18-20 d. dalyvavo darbo stebėjimo veiklose ,,Senjorų užsienio kalbos mokymo(si) organizavimas užtikrinant veiklų efektyvumą ir įvairiapusiškumą“ Reus mieste Ispanijoje.

Priimančioji organizacija- „DomSpain ConsultingSL“. Ši organizacija yra mokymo ir konsultacijų įmonė, veikianti nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu, siūlanti įvairias mokymo programas Ispanijos viešajam ir privačiajam sektoriui, aktyviai dalyvaujanti tarptautinėse programose ir turinti platų partnerių tinklą visoje Europoje. Organizacija rengia mokymo programas keturiomis pagrindinėmis kryptimis: kursai, seminarai suaugusiems besimokantiems asmenims-užsienio kalbų, IKT, kulinarijos, šokių ir asmeninio augimo; profesinis mokymas; mokymai pedagogams; užklasinė veikla moksleiviams ir tėvams.

Viena pagrindinių „Dom Spain“ veiklų yra kalbų mokymai senjorams. Jiems siūlomos kalbos yra anglų, katalonų, arabų, italų, japonų, rusų, prancūzų, vokiečių, ir jei susidaro didesnės nei 6-8 žmonių grupės, už simbolinį mokestį senjorai gali mokytis kalbų. Pandemijos laikotarpiu vyko nuotoliniai mokymai. Mokant kalbų naudojami įvairūs mokymo metodai, vienas įdomesnių- tai kalbos mokymas per kulinariją, pvz. prancūzų kalbos mokoma supažindinant su prancūzų virtuve, patiekalais, klausantis ir dainuojant dainas, taip pat einant į prancūzų restoranus ir bendraujant su padavėjais prancūziškai. Reus miestas laikomas pagrindiniu Katalonijos modernistinės architektūros centru, ir tai yra naudojama kalbų mokymui. Senjorai-mokiniai pasiruošia pasakojimus užsienio kalba, kurią jie mokosi, ir veda ekskursijas po Reus miestą savo kolegoms. Nacionalinių švenčių metu senjorai mėgsta garsiai skaityti eiles, ir net užsienio kalbomis. Daug ispanų senjorų nori išmokti skaityti ir rašyti kataloniškai, nes kai jie vaikystėje lankė mokyklą, katalonų kalba buvo uždrausta, o dabar Katalonijos autonominiame regione katalonų kalba yra oficiali.

Ispanai mėgsta bendrauti, kalbėti, todėl mokytojai vis pajuokauja, kad „visi kalbų mokytojai nori, kad jų mokiniai kalbėtų, o ispanai- kad jų klausytų.“

Pakruojo švietimo centro metodininkė Greta Jasiūnienė