Už pirmąsias gyvenimo pergales!

Įprastą, o kartu ir pilną šventinių ir nuotaikingų akordų trečiadienį į salę šalia ekspozicijos ,,Myliu žirgą“ rinkosi rajoninių olimpiadų ir konkursų prizinių vietų laimėtojai bei jų mokytojai, mokyklų vadovai. Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro organizuotoje šventėje ypatingą nuotaiką šiems žmonėms kūrė Laura Remeikienė su grupe ,,Mažasis chameleonas“, sveikino rajono savivaldybės meras Saulius Margis, vicemeras Virginijus Kacilevičius, rajono tarybos narė Dovilė Pašakinskienė, dalyvavo Švietimo skyriaus vedėja Irena Mažulienė, mero patarėjas Linas Katilius, Pakruojo ,,Rotary“ klubo prezidentas Mindaugas Gudas bei jo nariai Asta Pabilionienė ir Gintaras Makauskas.

Net 172 dalyvius subūrusį renginį vedusi suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro metodininkė Rima Leimontienė pristatė, jog vyko 22 olimpiados ir konkursai, kuriuose iš viso dalyvavo 676 moksleiviai iš  8 ugdymo įstaigų, laimėtojų – 123, o juos ruošusių mokytojų – net 57.

Rajono meras S. Margis, sveikindamas susirinkusius, akcentavo, jog tai – neeilinė diena, kai susitinkama vidury savaitės skambant muzikai ir džiuginant įspūdingiems skaičiams. Tad ir linkėjo nugalėtojams visada būti drąsiems, veržliems, išmoningiems, tiesiog būti išskirtiniais – tokiais, kokiais bet kur ir bet kada būtų galima didžiuotis.

Mero pavaduotojas V. Kacilevičius priminė, jog į tokį gražų būrį susirinkta Šeimos dieną, tad sveikindamas švietimiečius kaip vienos šeimos narius, sakė, jog didžiausias rajono turtas – jauni, talentingi, gabūs ir motyvuoti žmonės. Jis neslėpė vilties, jog mokyklinės žinios į mūsų kraštą grįš dešimteriopai. Vicemeras nugalėtojams dovanojo virtualią gėlių puokštę, talpinančią tėvelių ir artimųjų pasididžiavimą bei meilę, tikėjimą ir pačių nugalėtojų pasitikėjimą, žinoma, ir savivaldybės viltį, kad čia susirinkusieji pakels mūsų rajoną… Savivaldybės tarybos sporto ir švietimo komiteto pirmininkė Dovilė Pašakinskienė padėkojo mokiniams ir jų mokytojams už tai, kad būdami komanda nuosekliai siekia užsibrėžtų tikslų.

Po atlikėjos Lauros ir jos grupės pirmųjų dainų į sceną buvo pakviesti keliose olimpiadose prizines vietas laimėję mokiniai. Visi jie apdovanoti ženkleliais ir gėlių puokštėmis O jų būta ne taip jau mažai – net 24. Tai – gabūs, sveikai užsispyrę, turintys tikslą ir be galo akademiški mokiniai, kurių pasiekimais didžiuojasi bei žavisi jų mokyklos.

Net po 6 apdovanojimus surinko Meilė Gurgždytė iš Žeimelio gimnazijos bei Vincentas Lekas iš ,,Atžalyno“ gimnazijos bei Juozo Pakalnio menų mokyklos. Penkiuose konkursuose dalyvavo atžalyniečiai Goda Pociūtė bei Karolis Grušas. Keturiose – Laura Giedraitytė iš Balsių pagrindinės mokyklos ir Jokūbas Vaškas iš Linkuvos gimnazijos bei Juozo Pakalnio  menų mokyklos. Žeimelio gimnazijos mokinė Urtė Daučionaitė, Danielius Šventickas iš ,,Žemynos“ progimnazijos bei Liudas Vaicekauskas iš Linkuvos gimnazijos – trijose. Likusieji apdovanojimus gavo už dalyvavimą dviejuose konkursuose. Tai – Laura  Pakatiliūtė bei Paulina Banytė iš Lygumų pagrindinės mokyklos. Linkuviečiai Gabija Juciūtė, Gabrielė Gaigalaitė, Justina Zubrytė, Salvijus Grambovskis, Vėjūnė Šlevaitė. Agnietė Kapučinskaitė bei Greta Gudaitė iš ,,Atžalyno” gimnazijos. „Žemynos“ progimnazijos moksleiviai: Beatričė Gudaitė, Gabrielė Linkaitė, Goda Pocevičiūtė, Gustė Vaitiekūnaitė, Lukas Diliūnas bei Oskaras Kalasūnas.

Kalbų grupėje pagerbti 9 mokiniai: Martyna Jurevičiūtė, Inga Šibirkštytė, Skaistė Vaičiulytė, Nida Stankevičiūtė ir Tadas Kublickas iš „Atžalyno „gimnazijos. Linkuvos gimnazistai – Aurimas Požaitis ir Augustė Paulauskaitė, Adriana Balčiūnaitė ir Fausta Butaitė iš Žeimelio gimnazijos.

Šventėje pagerbti ir įkvepiantys, motyvuojantys, tikintys savo ugdytinių sėkme, kantriai vedantys jos link mokytojai. Tai – lituanistės  Rasytė Ašmenavičienė, Danguolė Romanovienė ir Lina Kupriūnienė iš Linkuvos gimnazijos, Romualda Juknevičienė ir Valda Juknienė iš ,,Atžalyno“, Aldona Plakbarzdienė  ir Vita Songailienė iš Žeimelio gimnazijos, Rūta Stuogienė iš ,,Žemynos“ progimnazijos bei anglų k. mokytojos Virginija Ogintienė iš Linkuvos,  Rasa Stravinskienė, Vilma Sabaliauskienė ir Vilija Pačekajienė iš ,,Atžalyno“ gimnazijos.

Tarp pagerbtųjų – ir 24 dailės olimpiados bei ,,Dainų dainelės“ konkurso laimėtojai: Miglė Pociūtė iš ,,Atžalyno“, Roberta Pulokaitė iš Žeimelio gimnazijos, Adriana Trinkaitė ir Austėja Mačiulytė („Žemynos“ progimnazija), Ainis Rauckis, Aretas Stankūnas, Augustė Janeliūnaitė, Augustė Veronika Volodzkaitė, Austėjus VenciusDomantas Prancelevičius, Dominykas Kairys, Evelina Paslavičiūtė, Gabrielius Kranauskas, Goda Šostakaitė, Liepa Mužaitė, Mantas Cesevičius, Melita Juknaitė ir Nojus Vaičeliūnas iš Juozo Pakalnio menų mokyklos. „Dainų dainelės“ konkurso dalyvės,  Rozalimo pradinės mokyklos trečiokės: Almaza Bražinskaitė, Eleonora Kižytė, Kotryna Vitkutė, Lilija Aleknavičiūtė, Milena Putvinskaitė ir Viktorija Beleckaja. Padėkota ir septyniems jų mokytojams: Simonai Čemoškaitei iš ,,Atžalyno“, Ingai Strižigauskienei iš Žeimelio gimnazijų, Živilei Damanskienei iš Lygumų, Jūratei Skorupskienei iš Rozalimo, Audronei Treinauskienei iš ,,Žemynos“ bei Ingrida Tuomienei, Sandrai Gegieckienei, Rūtai Venslovienei, Rasai Vaigauskaitei iš Juozo Pakalnio menų mokyklos.

14 moksleivių apdovanoti už prizines vietas technologijos ir etninės kultūros olimpiadose. Tai – Paula Paplauskaitė iš „Žemynos“, Goda Budrytė, Matas Martinaitis, Vakarė Dailidzionokytė iš Balsių pagrindinės mokyklos, Gabija Martinaitytė, Gabija Nakčiūnaitė, Gabrielė Daknytė, Miglė Usevičiūtė, Urtė Lukošiūtė iš Linkuvos gimnazijos, „Atžalyno“ gimnazistai – Eglė Pupinytė ir Emili Mackonytė, „Žemynos“ progimnazijos moksleiviai Arnas Liudas Grigas, Gintarė Kazlauskaitė ir Jogaila Junevičius. Jų mokytojai ir vadovai: Dijana Ušinskaitė ir Rimvydas Petkevičius iš Balsių pagrindinės mokyklos, Roma Balnionienė (Linkuvos gimnazija), Ona Morkūnaitė (,,Žemynos“ progimnazija ir ,,Atžalyno“ gimnazija) bei Pakruojo kultūros centro etnografė Ramunė Petraitienė. 

Tarp 15-kos geriausių istorijos ir geografijos jaunųjų žinovų – pastarųjų olimpiadų nugalėtojai: Agnė Rimkutė („Žemynos“ progimnazija), Deimis Katinas (Balsių pagrindinė mokykla), Kajus-Teodoras Kontrimas, Matas Jaskevičius ir Pijus Subačius (Linkuvos gimnazija), Gustas Balčiūnas, Justas Banaitis, Oresta Bitaitytė, Rūtenis Grigaliūnas, Audrius Jankevičius, Elinga Gedvilaitė, Goda Cibulytė (,Atžalyno” gimnazija).

Eglė Kanišauskaitė iš „Žemynos“ progimnazijos,  Kristupas Kaziulis iš Žeimelio gimnazija ir Rokas Martišius iš Linkuvos gimnazijos pripažinti Lietuvos istorijos žinovais. 

Atsiimti skirtų apdovanojimų už pastarųjų moksleivių parengimą vienas po kito ant pakylos lipo jų mokytojai: Daiva Slunksnienė bei Ernesta Malinauskaitė („Žemynos“ progimnazija), Norbertas Gustauskas (Balsių pagrindinė mokykla), Jonas Petraitis ir Lina Ulinienė (Žeimelio gimnazija), Alma Važgauskienė ir Laimonas Kupriūnas (Linkuvos gimnazija), Gintarė Vaitiekūnienė ir Gražina Kairiūkštienė (,,Atžalyno” gimnazija).

Chemijos, fizikos ir biologijos olimpiadų nugalėtojais paskelbti 18 mokinių. Biologijos olimpiada: Eva Žičevičiūtė, Lėja Žvirblytė, Tina Aleksejevaitė iš „Žemynos“ progimnazijos, Paulina Paplauskaitė  iš Žeimelio gimnazijos, Tautvydas Mažutis, Eimantas Mozūras (Linkuvos gimnazija), Andrėja Kondrotaitė, Kornelijus Kanišauskas ir Evelina  Klevinytė iš ,,Atžalyno” gimnazijos.

Chemijos olimpiados – Emilis Vaičaitis, Kamilė Daknytė, Karolis Lipinskas ir Nerilė Raudonytė  iš Linkuvos gimnazijos, Benas Šimkūnas, Gabija Stankūnaitė  ir Pijus Keleras  iš ,,Atžalyno“, Raminta Pulokaitė iš Žeimelio gimnazijos. Gerdas Danielius iš Linkuvos gimnazijos –STEAM olimpiados nominantas.

Pagerbti ir jų mokytojai: Raimondas Tumėnas (Balsių pagrindinė mokykla), Rima Jasenskytė (Lygumų pagrindinė mokykla), Angėlė Zalunskienė (Linkuvos gimnazija), Vita Gudonienė (Linkuvos ir Pakruojo ,,Atžalyno“ gimnazijos), Daiva Makauskienė, Monika Nakčiūnienė ir Vida Imanavičiūtė (,,Atžalyno“ gimnazija), Aida Čepulienė (,,Žemynos“ progimnazija), Simona Dovidonienė, Birutė Jonaitienė ir Kęstutis Kabalinskas (Žeimelio gimnazija).

Gausus būrys matematikos ir informatikos olimpiadų nugalėtojų. Danielius Andriušaitis, Titas Vaidotas ir Milda Pašakinskaitė iš Lygumų pagrindinės mokyklos, Nojus Strockis, Tadas Jurevičius  iš  Linkuvos gimnazijos, Aistis Šimoliūnas iš ,,Atžalyno“, Brigita Svirplytė, Domas Ramonas, Dorėja Markovaitė, Jonas Baltaragis, Laisvė Mikeliūnaitė, Luka Norkutė, Maja Ramanauskaitė, Matas Michaelis Maasas,  Matas Ūsas, Simas Jankūnas ir Meda Danilevičiūtė iš „Žemynos“ progimnazijos; Dominykas Kizinis ir Timas Kačerauskas  iš Žeimelio gimnazijos.

Link minėtųjų pergalių juos vedė mokytojai: Alma Petrulaitienė, (,,Atžalyno“ gimnazija), Irma Balčiūnienė („Atžalyno“, Linkuvos gimnazijos ir Balsių pagrindinė mokykla), Gražina Gasiūnienė („Atžalyno“, Linkuvos gimnazijos), Paulius Paulauskas, Gitana Dailidienė ir Mindaugas Bulaitis (Lygumų pagrindinė mokykla), Jūratė Jovaišienė (Linkuvos gimnazija), Silva Kairienė, Jurga Batakienė, Vidmantas Batakis („Žemynos“ progimnazija) ir Rasa Tamašauskaitė (Žeimelio gimnazija).

Pakruojo ,,Rotary“ klubo prezidentas Mindaugas Gudas su minėtojo klubo nariais Asta Pabilioniene ir Gintaru Makausku įteikė piniginius prizus 7 ir 8 klasių mokiniams, pelniusiems prizus matematikos olimpiadose.

– Tai pats sunkiausias metas, kai reikia prisiversti mokytis, todėl paskatinimai ir skiriami būtent 7-8

klasių mokiniams,- kalbėjo M. Gudas. Jis prisiminė savo moksleiviškus metus Pakruojo mokykloje ir nesusilaikė nepadėkojęs dukrų mokytojams iš „Žemynos“ bei „Atžalyno“.

– Žmogaus protas, valia ir visi kiti dalykai yra varomoji jėga pasaulyje, nuo ko viskas prasideda. Viskas yra pasiekiama, tačiau viskas priklauso nuo jūsų pačių, ką ir kaip renkatės, – sakė „Rotary“ prezidentas, pridūręs kad tik iki 10-ties  procentų žmonių gimsta su dievo dovana – tam tikrais gebėjimais, dėl kurių pastariesiems sekasi lengviau. Visi kiti pripažinimą pelno atkakliu darbu, kas visiškai neįmanoma be gerų mokytojų, – akcentavo „Rotary“ prezidentas, džiaugdamasis, kad rajone tiek daug puikių mokinių ir mokytojų.

Minėtieji klubo apdovanojimai skirti septintokams: Gustei Vaitiekūnaitei (I vieta – 200 eurų),  Beatričei Gudaitei ir Gabrielei Linkaitei (II vieta – 100 eurų), Lukui Diliūnui ( III vieta – 50 eurų); aštuntokams Mildai Pašakinskaitei (I vieta),  Matui Michaeliui Maasui ir Danieliui Šventickui (II vietos), Tadui Jurevičiui ir Jokūbui Vaškui (III vietos). Savivaldybės tarybos narys ir AB „Dolomitas“ gamybos direktorius M. Gudas linkėjo pirmos vietos nugalėtojams išlaikyti pozicijas, o kitų dviejų – pasitempti ir pasiekti aukštumas.

Šventinį renginį smagiomis melodijomis baigė dainininkės iš Šiaulių, ne tik sušildžiusios visų širdis, bet ir privertusios dainuoti kartu su jomis. O po šventės buvo smagu įsiamžinti prie tam paruoštos sienelės su užrašu „2024 LAIMĖTOJAI“.

Alma BAJALIENĖ

Gretos Jasiūnienės nuotraukos