Trečiojo amžiaus universitetas – Žeimelyje

Vienas senovės išminčius yra pasakęs: „Senatvė – ne amžiaus rodiklis, o sielos būsena“.

Pasak fiziologijos specialistų, pasenti galima ir gražiai – žmogus senatvėje atrodo, taip, koks buvo jaunystėje. Piktų žmonių veidai senatvėje dažnai atrodo išties atgrasiai. Na, o simpatingų, geraširdžių, kurie daug šypsosi, atvirkščiai, tampa dar patrauklesni – giedri, šilti ir malonūs. Taigi patarimas paprastas: mylėkite gyvenimą, žmones, šypsokitės jiems, mažiau kreipkite dėmesio į rūpesčius (juk visi jie laikini), ir jūsų senatvė bus graži.

2018 m. balandžio 12 dieną Žeimelio daugiafunkcinio centro vadovų iniciatyva susirinkę senjorai nutarė ,kad reikia jiems toliau burtis, tobulintis, džiaugtis bendravimu ir žmonėmis. Į pirmąjį Žeimelio TAU užsiėmimą atėjo 15 senjorų, miestelio seniūnė Vitalija Dobrovolskienė, gimnazijos direktorė Vilma Kaminskienė, tarybos narys, profesinės mokyklos direktorius Antanas Indriulis, visi jie pasidžiaugė nauju dariniu Žeimelyje.

Pakruojo TAU mokymosi koordinatorė ,švietimo centro direktorė Rima Juozapavičienė supažindino su pakruojiečių mokymosi pasiekimais, struktūra, tvarka, pakvietė prisijungti prie šių metų renginių. Kultūros centro projektų vadovė, aktorė R.Jankūnaitė kalbėjo su senjorais ne tiek apie aktorystės mokymąsi, kiek apie aiškesnį žmogaus pažinimą.

Ispanų violončelininkas Pablo Casals, pats nugyvenęs devyniasdešimt šešerius metus, labai taikliai pasakė: „Senatvė apskritai yra labai reliatyvus dalykas. Jeigu nesiliauji dirbęs ir lieki jautrus pasaulio grožiui, kuris mus supa, tada supranti, kad senatvė nebūtinai reiškia senėjimą.“

R.Juozapavičienė