TAU patirtys, atradimai ir lūkesčiai

Kai kurių pagyvenusių žmonių priskirti seniems niekaip negalima. Jie toliau gyvena aktyvų, prasmingą ir džiaugsmingą gyvenimą. Suvokia neišvengiamus pokyčius sveikatos, socialinio gyvenimo srityse, tačiau nenuleidžia rankų ir kuria įdomų gyvenimą, būdami naudingi sau ir kitiems. Vieni jų tampa puikiais seneliais, pagelbėja ugdydami anūkus, kiti užsiima savanoriška veikla įvairiuose projektuose ar programose, pagelbėdami silpnesniesiems, įsitraukia į įvairias bendruomenes, maldos grupeles ar tiesiog atsideda savo hobiui. Tai gražus vaisingos brandos amžius.

Trečiojo amžiaus universiteto  klausytojai paskutiniame šių metų susitikime susipažino su  Sidabrinės linijos savanore Renata Šnioliene ir aptarė praėjusių metų veiklas.

Sidabrinės linijos projektas -tai draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba telefonu vyresnio amžiaus žmonėms( tel.8 800 800 20). Pokalbiai leidžia atsipalaiduoti, negalvoti vien apie save, pasitarti dėl bendravimo su artimaisiais, išsikalbėti. Pasirodo, kad kai kurie mūsų klausytojai turi savo nepažįstamus telefoninius draugus ,su kuriais kalbasi apie gyvenimą ir aptaria visas geras bei blogas naujienas.

2021/ 2022 mokslo  metai buvo kupini pokyčių ir įvairių baimių dėl sveikatos. Ryškiai sumažėjęs susitikimus lankančių dalyvių skaičius rodo ,kad pagyvenę žmonės dar sunkiai vaduojasi iš viruso. Aktyviausi klausytojai, susirinkę į paskutinį susitikimą, džiaugėsi pasimatymais su žymiais žmonėmis( Vyteniu Pauliukaičiu, Giedriumi Drukteiniu, Virginija Kochanskyte, Ramune Sakalauskaite, Olita Dautartaite, Rimantu Driežiu), prisiminė išvykas į Vilniaus bažnyčias, seimą, Lūkiškių kalėjimą, šiltai atsiliepė apie savanorių mokytojų Genovaitės Četkauskienės, Larisos Šiaulienės muzikinius užsiėmimus bei švietimo centro metodininkių Gretos Jasiūnienės ir Rimos Leimontienės anglų kalbos mokymosi užsiėmimus.

Prie arbatos puodelio planavome kitų metų veiklas- tai išvykos po rajono žymias vietas, Žemaitiją, aplankyti teatrą, operą, susitikti su gydytojais, mokytis piešti,  dirbti su kompiuteriui ir kitos veiklos.

Mokslo metai baigiasi ,bet gyvenimas tęsiasi, o mokymasis yra geriausia apsaugos priemonė nuo senatvės.(Aristotelis)

Gražios, turiningos ,sveikos, kūrybingos vasaros ir darbingo rudens mums visiems….

TAU koordinatorė, švietimo centro direktorė  Rima Juozapavičienė