Profesinio veiklinimo projektas „Auginu profesionalą“

Pakruojo švietimo centras ir Pakruojo Rotary klubas įgyvendino mokinių profesinio veiklinimo projektą ,,Auginu profesionalą‘‘. Vienas iš klubo prioritetų – parama gabiems Pakruojo krašto vaikams, o klubo nariai yra įvairių profesijų atstovai, tai buvo nuspręsta suorganizuoti šį projektą, kurio tikslas skatinti Pakruojo rajono verslininkus, įmonių atstovus ir švietimo centro karjeros konsultavimo specialistus aktyviai bendradarbiauti, padedant mokiniams priimti adekvačius karjeros sprendimus, suteikti informacijos apie karjeros galimybes Pakruojo rajone ir sudaryti sąlygas išbandyti save praktinėje veikloje. 30 rajono mokinių iš ,,Atžalyno‘‘ ir Linkuvos gimnazijų bei Rozalimo vidurinės mokyklos lankėsi šiose įmonėse, įstaigose, žemės ūkio bendrovėse: UAB ,,Roldana‘‘, Kredito unijoje, Švietimo centre, Linkuvos girininkijoje, Jono Jurgeliūno ūkyje, ,,Sodroje‘‘, ,,RG Studijoje‘‘, Ligoninėje, UAB ,,Davroje‘‘, AB ,,Dolomitas‘‘, ŽŪB ,,Pelaniškiai‘‘. Didelis būrys žingeidžių ir savo karjerą planuojančių mokinių aktyviai įsijungė į projekto veiklas.

Vasario 12 d. įvyko pirmasis mokinių ir jų praktikos vadovų susitikimas švietimo centre. Praktikos vadovai pristatė savo profesijas ir susitarė su mokiniais dėl vizitų į jų įmones ir įstaigas laiko. Mokiniai visą mėnesį turėjo galimybę lankytis darbo vietose, stebėti įvairių profesijų atstovų darbą, užduoti visus norimus klausimus ir gauti atsakymą ,,iš pirmų lūpų‘‘. Kovo 19 d. švietimo centre vyko projekto rezultatų aptarimas. Mokiniai labai vaizdžiai ir efektingai pasakojo savo įspūdžius iš aplankytų darbo vietų. Net aštuoni mokiniai važiavo į ŽŪB ,,Pelaniškiai‘‘, kur susidomėję stebėjo veterinaro, inžinieriaus- mechaniko darbus. Edvinas ir Justinas apžiūrinėjo techniką, ir kaip patys sakė ,,įlipę į naujausią, šių laikų traktorių, pasijutome lyg už lėktuvo vairalazdės‘‘. Ugnė ir Oresta stebėjo veterinarės darbą, ir labai apsidžiaugė, kai joms leido pabandyti suleisti vaistus karvutei ir paruošti švirkštus naudojimui. Lukas, su girininku Artūru praleidęs pusdienį miške, sakė supratęs, kad miškininko profesija nėra jau tokia lengva ir romantiška, kokia gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, nes reikia dirbti sunkiai ir atsakingai, kartais ir brakonierius gaudyti. Ona Jurga ir Samanta grįžusios iš ,,RG studijos‘‘, kur bendravo su architektėmis, apie šios profesijos pasirinkimą, sakė, labai dar pagalvosiančios, nes jai ruoštis jau reikėtų dešimtoje klasėje ir papildomai lankyti specialius kursus. Žiedūnė ir Gintarė ,,Sodroje‘‘ skaičiavo savo tėvelių darbo stažus. Didelė komanda ,,jaunųjų daktariukų‘‘ Pakruojo ligoninėje stebėjo dializės procesą, gastroskopiją, padėjo med. slaugytojoms prižiūrėti ligonius, susipažino su ambulatorine reabilitacija. Kaip teigė Urtė, svarbiausios gydytojo asmeninės savybės turėtų būti pagarba žmogui, nesavanaudiškumas, atsakomybė, sąžiningumas, kantrybė, mokėjimas bendrauti, o svarbiausia – neturėti baimės kraujui. Robertas sakė supratęs, jog pirmiausia reikia būti žmogumi, o tik po to – gydytoju.

Balandžio 4 dieną, Rotary klubas projekte dalyvavusiems mokiniams dovanoja išvyką į Kauną, kur mokiniai lankysis Aleksandro Stulginskio ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetuose.

Visi mokiniai vienbalsiai pripažino, kad projektas buvo labai įdomus ir naudingas, ir visi laukia projekto tęsinio, o ypač Robertas, kuris sakė labai norintis apsilankyti morge!