Praktiniai mokymai visuomenei ir medžio drožėjams

2016 birželio 7 d. vyko Pakruojo sinagogoje ir „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje renginys „Praktiniai mokymai visuomenei ir medžio drožėjams“.

Mokymai buvo skirti supažindinti su statybinėmis medžiagomis, jų ypatybėmis ir autentiškomis technologijomis, taip pat su buvusiomis ir išlikusiomis vertingosiomis sinagogos savybėmis, jų restauravimu ir atkūrimu. Renginio pradžioje dalyviai Mindaugo Veliulio (Pakruojo kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistas), Vytauto Vėtos (medžio meistras) ir Ginto Trumpos (UAB ,,Rokiškio apdaila“ darbų vadovas) dėka buvo supažindinti su Pakruojo sinagogos restauravimo darbais. Mokymų metu dalyviai savo jėgas galėjo išbandyti praktiniuose užsiėmimuose. Medžio meistro Egidijaus Impolio padedami dalyviai gamino kapitelius (dekoruotas sinagogos kolonų viršus), o senasias piešimo ant medžio technologijas priminė dailininkė Laima Veličkienė.

Šiuose mokymuose dalyvavo dailės ir technologijų mokytojai, kultūros darbuotojai, medžio drožėjai, menotyrininkai, inžinieriai, dizainieriai iš Pakruojo, Kauno, Šiaulių.

Parengė Jūratė Morkūnaitė