Pakylėjantis seminaras

2022 m. gruodžio 6 d. Pakruojo rajono mokyklų muzikos mokytojos dalyvavo Švietimo centro organizuotame seminare ,,Įtraukus muzikinio ugdymo procesas: būdai ir skaitmeninės priemonės“. Lankytasi Panevėžio r. Velžio gimnazijoje. Čia  mokosi apie 700 mokinių. Mokykla žavi jaukia darbine ir kūrybiška aplinka. Reiktų paminėti ir tai, ko pas mus rajone nėra – tai, kad muzikos pamokas šioje gimnazijoje (kaip ir daugumoje Lietuvos miestų mokyklų) pradinėse klasėse  tikslingai veda muzikos mokytojos. Velžio gimnazijoje pilnais krūviais dirba trys muzikos mokytojos.

Vizito ir seminaro tikslas –  pasisemti idėjų ir patirties iš šioje gimnazijoje muzikos mokytoja dirbančios Ingridos Bučinskienės. Mokytoja naudoja savo pačios ruoštas skaitmenines mokymo priemones. Kabinetas įrengtas labai šiuolaikiškai. Jame daug ir  įvairių  vaikams skirtų muzikos instrumentų.

Mokytoja Ingrida dirba su pradinių klasių ir 5-6 klasių mokiniais. Stebėjome ir aptarėme dvi mokytojos vedamas pamokas, kurios tikrai buvo vertos dėmesio. Buvo gera stebėti pamokose aktyviai muzikuojančius vaikus. Mokiniai grojo ukulelėmis, skaitmeniniais varpeliais, mušė ritmą kibirais ir labai gražiai dainavo. Sužavėjo pamokos planavimas, mokytojos šiltas santykis su mokiniais. Buvo inovatyvu ir šiuolaikiška.

Grįžom pakylėtos, su džiaugsmu, kad Lietuvoje yra tokių puikiai besitvarkančių  mokyklų ir kūrybiškų, kolegiškų pedagogų.

Pakruojo rajono muzikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Vaiva Klupšienė