Pakruojyje pirmą kartą buvo pristatyta tiek daug mokslo įstaigų!

Kovo 24 dieną „Atžalyno“ gimnazijoje organizuotas karjeros ugdymo renginys „Aukštųjų ir profesinių mokyklų mugė“. Tą dieną įvairių klasių mokiniai iš rajono ugdymo įstaigų rinkosi į gimnazijos sporto salę, kur jų laukė profesinių ir aukštųjų mokyklų paruošti stendai. Juos apžiūrėję moksleiviai skirstėsi į paskirtas klases, kuriose mokymo įstaigos skaitė paskaitas.

Renginio iniciatorės ir organizatorės Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro karjeros specialistės Eglė Uogintienė ir Eglė Valantinaitė-Krikščiūnė sukvietė mugėje dalyvauti 17-a profesinių ir aukštųjų mokyklų: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, Panevėžio kolegija, Kauno Technologijos universitetas, Sveikatos mokslų, SMK aukštoji mokykla, LSMU, Lietuvos verslo kolegija, Vilniaus TECH, MRU, ISM, Šiaulių valstybinė kolegija, Vilniaus kolegija, Lietuvos policijos mokykla, Šiaulių technologijų mokymo centras, Joniškio ŽŪM, Klaipėdos valstybinė kolegija, VDU. Jų atstovai kartu su mokiniais pristatė savo ugdymo įstaigą, priėmimo tvarką, specialybes, mokymosi sąlygas. Čia pat svečiai kvietė visus norinčius praktiškai išbandyti jų specialybių amatus, apžiūrėti atsivežtus darbus, domėtis ugdymo įstaigos veikla. Kas geriau nei patys mokiniai gali papasakoti apie savo ugdymo įstaigą, joje vyraujančią tvarką, neformaliąją veiklą.

Susipažinti su mokymosi įstaigomis ir susipažinti, kas jose mokoma, atvyko virš keturių šimtų rajono mokinių. Pakalbintos Linkuvos gimnazijos mokinės Goda ir Irena sakė, jog jos norėtų studijuoti policijos mokykloje, tad prie Lietuvos policijos mokyklos stendo merginos užtruko ilgiau. Dar smagiau, jog su specialybe jas, be bendruomenės pareigūnų, susipažinti padėjo ir šioje ugdymo įstaigoje studijuojanti ir dabar praktika Pakruojo policijoje atliekanti buvusi Linkuvos gimnazijos moksleivė Austėja Sipavičiūtė. Didelio susidomėjimo sulaukė ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos stendai. Moksleiviai domėjosi joniškio ŽŪM mokyklos stendu, kolegijų pristatymais.

Nuo 11 ik 12 val. vyko paskaita mokyklų vadovams, mokytojams, savivaldybės specialistams – „Karjeros specialistas vienas lauke – ne karys“. Ją skaitė Lietuvos karjeros asociacijos vadovė Giedrė Valaitienė. Tuo pat metu klasėse aukštųjų ir profesinių mokyklų atstovai skaitė pranešimus mokiniams.

Po tokio užimto ir turiningo pusdienio gimnazijoje visi liko patenkinti ir pasisėmę naujų žinių, kurių įprastose pamokose ne visada gali gauti. Tikimės, kad tai buvo dar viena puiki proga mokiniams pažinti įvairiaspalvį karjeros pasaulį, susipažinti su naujais žmonėmis, susimąstyti apie savo ateitį ir geriau pažinti save bei savo gebėjimus.

Abi Eglės dėkodamos visiems, prisijungusiems prie šio renginio organizavimo, dalyvavimo jame, tikisi, kad tai taps gražia tradicija – kasmet surengti profesijų mugę.

Alma BAJALIENĖ