Nacionalinio „Kūrybinių partnerysčių“ tinklo susitikimo dalyviai skelbs manifestą „Už kūrybišką mokymąsi“

Rugsėjo 23 dieną viešbučio „Panorama“ konferencijų centre vyks „Kūrybinių partnerysčių“ projekto moksleivių ir mokytojų nacionalinis susitikimas. Iš visos Lietuvos į sostinę suvažiuos 55 mokyklų atstovai, kurie dalinsis kūrybiško mokymosi patirtimi, susipažins ir aptars ugdymo inovacijas ir suformuluos manifestą „Už kūrybišką mokymąsi“.

Pakruojo regiono mokyklos taip pat dalyvauja šiame susitikime. Džiaugiamės, kad renginyje patirtimi dalinsis Biržų raj. Nemunėlio Radviliškio mokykla, Pakruojo raj. Balsių pagr. Mokykla ir Mažeikių raj. Viekšnių gimnazija.

„Poreikis gilintis į kūrybiško mokymosi atveriamas galimybes – akivaizdus, nes „Kūrybinių partnerysčių“ patirtis įrodo, kad kūrėjų, mokytojų ir mokinių bendradarbiavimas paskatinakeistis visą mokyklą. Apie šią ugdymo inovaciją susitikime diskutuos beveik du šimtai dalyvių“, – kalbėjo „Kūrybinių partnerysčių“ projekto vadovė Lietuvoje Milda Laužikaitė.

Pasak vadovės, susitikimo programa iš tiesų intensyvi ir sudaryta iš praktinių užsiėmimų. Susirinkę „Kūrybinių partnerysčių“ mokytojai ir mokiniai visą dieną dalinsis įžvalgomis ir patirtimi. Aptarę, ko išmoko per „Kūrybines partnerystes“, ir padiskutavę, kokios sąlygos leido vykti pokyčiams mokymesi, dalyviai „Pasaulio kavinėje“ parengs manifestą „Už kūrybišką mokymąsi “ – tezes ir praktika pagrįstus teiginius, padėsiančius išsamiau suvokti kūrybingumo ugdyme naudą.

„Kūrybinių partnerysčių“ tinklo nacionaliniame susitikime psichologas, socialinių mokslų daktaras Artūras Deltuva pristatys tyrimą apie ugdymo inovacijas kaip kintančių išgyvenimų procesą. Pranešimą numatoma transliuoti tiesiogiai internetu iš „Kūrybinių partnerysčių“ tinklapio www.kurybinespartnerystes.lt