Mokytojo emocinės, fizinės ir psichinės savijautos gerinimas pasitelkiant kompleksinius sveikatinimo metodus. II dalis

Tęsiame sveikatinimo mokymus pagal projektą Mokytojo emocinės, fizinės ir psichinės savijautos gerinimas pasitelkiant kompleksinius sveikatinimo metodus“. 2023 m. rugsėjo 15 d. Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centras pakvietė rajono UTA ambasadorius dalyvauti sveikatinimo išvykoje Latvijoje. Šių mokymų tikslas – sustiprinti mokytojo emocinę, fizinę ir psichinę sveikatą pasitelkiant įvairias terapines technikas, kompleksinius sveikatinimo metodus bei formuoti holistinį požiūrį į savo sveikatą.

Sveikatinimo išvykoje kartu su mokymų vadove Liga Dziedataja domėjomės Ikškilės bendruomenei suteiktomis galimybėmis aktyviai judėti bei Ikškilės vidurinės mokyklos propaguojamu aktyviu judėjimu. Padedadami Sarmite Kaulina gilinomės į vaistažolių teikiamas naudas ir galimybes įvairius augalus panaudoti kosmetikoje, sužinojome, kokios kosmetikoje naudojamos sudėtinės dalys gali būti žalingos ne tik odai, bet ir vidaus organams. Kartu su menininke ir Skriveri kultūros namų vadove Baiba Dronka analizavome meno ir estetiškos aplinkos įtaką emocinei žmogaus sveikatai.

Šioje sveikatingumo išvykoje mokytojai papildė žinias apie patiriamo psichinio, emocinio streso valdymo ir mažinimo būdus. Džiaugiamės, kad galime realiai prisidėti prie mokytojų-konsultantų emocinės ir psichinės sveikatos stiprinimo.