Kūrybiška bemiegė naktis

Mokykloje tampa tradicija organizuoti bemieges naktis, o vaikams tai ypač patinka. Mokyklos ,,Kūrybinių partnerysčių“ komandai, kurios pagrindinis ,,variklis“ aktorius Darius Petkevičius, kilo mintis, kodėl nesuorganizavus kūrybiškumo nakties. Taip ne tik projekte dalyvaujančios 7, 8 klasės bet ir 9, 10 klasių mokiniai paskutinio kovo penktadienio popietę ir visą naktį praleido mokykloje.

Seniausioje kaimo sodyboje vaikų laukė kaimo senolės, kurios vaikams pasakojo ne tik apie savo mokyklinius metus, bet ir „mojavas“, kitas vaikams mažai žinomas tradicijas. Močiutės ne tik pagiedojo giesmę Marijai, bet ir padainavo ne vieną savo jaunystės dainą. Vėliau sodybos kieme žaidėme liaudiškus žaidimus, ypač patiko žaisti ,,kavoniu su prisikalenimais“.

Po vakarienės mūsų laukė susitikimas su Vidmantu Urbonu – triatlonininku, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordino, Komandoro kryžiaus, Olimpinės žvaigždės kavalieriumi, Pasaulio ultratriatlono čempionu, rekordininku. Vaikai susižavėję klausėsi pasakojimo apie perplauktus ežerus, Baltijos jūrą, Nemuną, kodėl jis tai daro. Labiausiai klausytojams įstrigo formulė, kurią sukūrė pats V.Urbonas, formulė apie tai, kaip pasiekti nepasiekiamų dalykų. Jos esmė: branginti laiką ir džiaugtis šia minute. Vėliau visi kartu žiūrėjome filmą ,,Lietuvis, sujungęs Baikalo krantus“.

Kelias valandas vaikai žaidė įvairius pasitikėjimo, judrumo, kūrybiškumo žaidimus kartu su menotyrininke Ernesta Šimkiene.

Labiausiai vaikai laukė naktinio Bjellės (Ramintos Naujanytės, projekto ,,Romeo ir Džuljeta“ nugalėtojos) koncerto, kuris prasidėjo vidurnaktį. Tai koncertas – sielos kalbos improvizacija ir meilės muzika, kurio metu skambėjo gongų ir kitų senovinių instrumentų garsai, o Bjellė dainavo ne tik lietuvių, bet ir sanskrito kalbomis. Po koncerto vaikai išbandė įvairius muzikos instrumentus, grojo gongais, visi kartu dainavo dainą ,,Brolužis“, kuri išgarsino pačią dainininkę.

Po koncerto vaikų laukė naktinė foto sesija su šviesos elementais, dūmais, ugnies šou, kurią organizavo fotomenininkas Jonas Danielevičius. Jonas kartu su vaikais atidarė visą naktį veikiančią foto laboratoriją, kurioje nuotraukas darė cianotipijos būdu.

Vaikai miegus išsklaidyti galėjo naktinėje diskotekoje, kuri tęsėsi iki 5 val. ryto, vėliau visi žiūrėjo režisierės Kristinos Buožytės rekomenduotą siaubo filmą.

Rytas atėjo labai greitai, net nebespėjome visi kartu rytinės mankštos padaryti ar naktinio krepšinio sužaisti (apie kurį svajojo Darius). Išsiskirstėme pavargę, bet patyrę daug gerų emocijų, nes tiek svečių mokykloje vienu metu retai būna.

Dijana Ušinskaitė
Kuruojanti mokytoja