„Kūrybinės partnerystės“ skelbia, kokios mokyklos šiais metais dalyvaus projekte

Ketvirtus metus skaičiuojančiame projekte „Kūrybinės partnerystės“ naujais mokslo metais dalyvaus 25 Lietuvos mokyklos. Jos buvo atrinktos iš tų, kurios pateikė paraiškas. Kaip teigia Milda Laužikaitė, „Kūrybinių partnerysčių“ vadovė, atrinktos mokyklos kūrybiško mokymosi programoje dalyvaus ne pirmą kartą, todėl naujais mokslo metais jų pagrindinis uždavinys – gilinti kūrybiško mokymosi praktiką ir drąsiai pasitikti naujus iššūkius.

„Į projektą atrinktos mokyklos jau yra susipažinusios su kūrybiško mokymosi idėjomis – sėkmingai jas įgyvendino, pasiekė norimų rezultatų, pastebėjo pokyčių. Todėl siekiame, kad pradėti darbai būtų tęsiami, kad kūrybiško mokymosi procesai nenutrūktų, o įgaudami naujas formas ir su dar didesne jėga apimtų ne tik atskirą programoje dalyvaujančią klasę, bet ir visą mokyklą“, – sako M. Laužikaitė.

Živilė Kubilienė, „Kūrybinių partnerysčių“ mokyklos grupės vadovė, teigia, kad atrenkant mokyklas, didelis dėmesys buvo kreipiamas į mokyklos motyvaciją dalyvauti projekte. Buvo svarbu sužinoti jos požiūrį į kūrybišką mokymąsi, suvokti, ar mokykla sieja su juo savo ateitį.

Pasak jos, ne ką mažiau svarbu buvo pažiūrėti, kaip mokykloms sekėsi įgyvendinti projektus praėjusiais metais. Sužinoti, kaip vyko bendravimas su kūrybos agentais ir kuriančiais praktikais, kaip kūrybiško mokymosi idėjas mokykla skleidė už jos ribų, ar savo darbus mokykla grindė kūrybiškumo idėjomis ir pan. Tai lėmė, kokios ir kiek mokyklų dalyvaus šiais metais.

Lina Rožėnienė, Anykščių rajono Viešintų pagrindinės mokyklos-daugiafunkcinio centro anglų kalbos mokytoja, džiaugiasi, kad jų mokykla atrinkta ir prisipažįsta, kad pokyčiai po pirmųjų metų – akivaizdūs. Vaikai tapo atviresni, draugiškesni, imlesni naujoms idėjoms, pagerėjo jų mokymosi rezultatai ir elgesys – tiek tu mokytojais, tiek tarpusavyje.

Pavyzdžiui, vienoje klasėje po kūrybinių užsiėmimų su kuriančiu praktiku – žurnalistu Gediminu Beržiniu – drausmės problemos išnyko. Kitoje klasėje vaikams sunkiai sekėsi geometrija, tačiau projekto metu, kuomet jie statė didžiulius geometrinius baldus, šis mokslas jiems tapo kur kas artimesnis. Pradinių klasių mokiniai gamtos pažinimo mokėsi keliaudami po mišką, stebėdami augalus, paukščius, įvairius gamtos objektus. Pasak mokytojos, tai jiems leido patirti ir pažinti gamtą ne iš vadovėlių, sėdint suole, bet gyvai ir aktyviai ją stebint ir praktiškai patiriant.

„Šiais mokslo metais kartu su „Kūrybinėmis partnerystėmis“ žadame išbandyti keletą naujovių ir eksperimentų mokykloje. Pavyzdžiui, per dieną mokinius mokyti tik kelių dalykų. Sakykim, vyktų trys matematikos ir trys lietuvių kalbos pamokos. Taip vaikų neapkrautume skirtingais mokymosi dalykais, išlaikytume dėmesį ties viena sritimi. O kadangi mūsų mokykla nedidelė, vos 80 vaikų, todėl į projektą jungsime kelias skirtingas klases“, – apie ateinančių metų lūkesčius pasakoja L. Rožėnienė.

Pirmą kartą šiais mokslo metais „Kūrybinių partnerysčių“ programa bus pritaikoma ir socializacijos centruose.

Šiemet „Kūrybinių partnerysčių“ projekte dalyvaujančios mokyklos:

1. Alytaus Sakalėlio pradinė mokykla
2. Anykščių r. Viešintų pagrindine mokykla-daugiafunkcis centras
3. Biržų r. Nemunėlio Radviliškio pagr. mokykla
4. Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazija
5. Kaišiadorių r. Paparčių pagrindinė mokykla
6. Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinė mokykla
7. Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokykla
8. Kelmės rajono Elvyravos pagrindinė mokykla
9. Kelmės rajono Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio vidurinė mokykla
10. Klaipėdos rajono Priekulės I. Simonaitytės gimnazija
11. Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija
12. Kuršėnų Pavenčių mokykla
13. Mažeikių rajono Viekšnių gimnazija
14. Pakruojo r. Balsių pagrindinė mokykla
15. Panevėžio r. Naujamiesčio vidurinė mokykla
16. Prienų r. Stakliškių vidurinė mokykla
17. Raseinių Šaltinio pagrindine mokykla
18. Rokiškio r. Obelių gimnazija
19. Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija
20. Šiaulių Jovaro progimnazija
21. Šiaulių r. Raudėnų mokykla
22. Šilutės r. Pašyšių pagrindinė mokykla
23. Vilniaus Centro mokykla
24. Vilniaus r. Pagirių gimnazija
25. Visagino Draugystės vidurinė mokykla