„Kokybės konkurso“ apdovanojimas

Rugsėjo pabaigoje Pakruojo švietimo centro komanda buvo maloniai nustebinta ir iki šiol gyvena pakiliomis nuotaikomis.

Iš Švietimo mainų paramos fondo gautame kvietime buvo pranešta, kad projektas „Veiklų senjorams įvairovės ir kokybės užtikrinimas stiprinant švietėjų kompetencijas“ 2018-1-LT01-KA104-046908, kurį centras įgyvendino 2018-2020 metais, tapo nominantu Fondo kasmetiniame kokybės konkurse įtraukties skatinimo kategorijoje.

Rugsėjo 30 d. vykusiame renginyje Švietimo mainų paramos fondas apdovanojo kokybiškiausius „Erasmus+“ ir „Nordplus“ projektus įgyvendinusias institucijas. Naujovė – pradedant naują programos ,,Erasmus+“etapą, išskirtos naujos kategorijos: tvariausi ir gamtai draugiškiausi projektai bei tie, kurie stipriausiai skatina įtrauktį ir skaitmenizaciją.

,,Kokybės konkurso“ apdovanojimų renginys pranoko mūsų lūkesčius: organizuotas naujoje netradicinėje kultūrinėje erdvėje „Lukiškių kalėjimas 2.0“, skambėjo ,,Biplan“ muzika, renginį vedė aktorius Kirilas Glušajevas. Po organizacijos „Caritas“ atstovės Aistės Natkevičiūtės jautrių pastebėjimų apie įtrauktį, buvo paskelbti įtraukties kategorijos nominantai. Iš šešių šios kategorijos projektų du buvo pripažinti nugalėtojais. Ir čia laukė staigmena. Vienas iš nugalėtojų – Pakruojo švietimo centro projektas!

Centrui įteiktas Švietimo mainų paramos fondo direktorės Daivos Šutinytės pasirašytas sertifikatas Nr. 10545, kuriame pažymima, kad ,,Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centras 2021 m. Kokybės konkurse pripažintas nugalėtoju įtraukties kategorijoje už kokybiškiausiai įgyvendintą programos ,,Erasmus+“ projektą „Veiklų senjorams įvairovės ir kokybės užtikrinimas stiprinant švietėjų kompetencijas“ ir išskirtinio dizaino apdovanojimas.

Priminsime, kad projekto (koordinatorė – metodininkė Rima Leimontienė) įgyvendinimo laikotarpiu centro darbuotojai aktyviai mokėsi: psichologė Inga Jankauskienė vyko į Kipre organizuotą seminarą apie emocinį intelektą, metodininkė Rima Leimontienė – į kursus Jungtinėje Karalystėje apie anglų kalbos mokymo aspektus ir dėstymo vizitą Pieksamaki suaugusiųjų švietimo centre (Suomija), direktorė Rima Juozapavičienė ir metodininkė Greta Jasiūnienė minėtoje Suomijos institucijoje dalyvavo darbo stebėjimo veiklose. Po mokymosi veiklų ir vizitų Pakruojyje Trečiojo amžiaus universiteto klausytojams organizuoti anglų kalbos užsiėmimai, emocinės sveikatos stiprinimo paskaitos. Iš viso į veiklas įtraukti 72 senjorai. Projektas išryškino tiesiogines sąsajas tarp suaugusiųjų švietėjų tobulinamų kompetencijų, įgyjamos patirties ir senjorų gyvenimo džiaugsmo, augančio pasitikėjimo savimi, įtikėjimo, kad amžius tikrai ne kliūtis mokytis užsienio kalbos.

Džiaugiamės apdovanojimu, dėkojame Fondui už pripažinimą ir įvertinimą, o projektą įgyvendinusiems suaugusiųjų švietėjams – už jų indėlį į kokybišką veiklų organizavimą.

Renginio akimirkos (nuotraukos – Martyno Siruso).

Pakruojo švietimo centro informacija