Baigiasi mokslo metai, kartu baigiasi ir Tūkstantmečio mokyklos I etapas. Tad Pakruojo sinagogoje Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro darbuotojų organizuotas ir vykęs refleksinis renginys „Kuriu. Nešu. Didžiuojuos“ sukvietė visų rajono ugdymo įstaigų pedagogus, darbuotojus. Daugiau kaip 100 pedagogų nuo 10 iki 15 val. apibendrino tai, ką nuveikė per metus su TŪM projektu.
Renginį pradėjo ir vedė švietimo centro direktorė Rima Juozapavičienė.Klausdami, kaip mums sekasi, pedagogai skaitė pranešimus. „Atžalyno“ gimnazijos IV klasių kuratorė Inesa Tamulionytė-Paškauskienė kalbėjo apie lyderystę „Lyderystės virtuvė“. STEAM koordinatorė Vidmina Šostakienė – „STEAM ugdymo ekosistemos kūrimas Pakruojo raj. ugdymo įstaigose“. Linkuvos gimnazijos direktorė Daiva Danielienė skaitė pranešimą „Kultūra atrakina duris“. Pranešimą „SuperMokykla“ pristatė „Žemynos“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aida Stakutienė ir 7c klasės mokinė Gustė Vaitiekūnaitė. Visi kalbėjusieji pabrėžė, jog TŪM projektas padėjo ne tik papildyti materialinę mokyklų bazę, bet kartu ir mokinių bei mokytojų bendravimą ir bendradarbiavimą.
Po pranešimų mokytojai keliavo į patyrimines veiklas grupėse. Sinagogoje liko „Komandos formavimas“ kūrybines dirbtuvės, kurias vedė „Žemynos“ progimnazijos mokytoja Ernesta Malinauskaitė, 7c klasės mokinė Gustė Vaitiekūnaitė ir 7c mokinė Evelina Mihaela Vasilė. Čia likę mokytojai stengėsi sukurti komandą. Spaustuvėje „Žemynos“ progimnazijos logopedė Vilma Mikeliūnienė stengėsi atpalaiduoti atėjusius kūrybinėse dirbtuvėse „Balso ir kūno raiškos džiaugsmas“. Stoginėje „Vaidybos džiaugsmą“ patirti padėjo Alma Važgauskienė (Linkuvos gimnazijos dailės mokytoja) ir Rūta Valionienė (tėvų atstovė). STEAM dirbtuvėse „Chemija tau: pažink ir pritaikyk“ dirbo „Atžalyno“ gimnazijos chemijos mokytojos Vita Gudonienė ir Monika Nakčiūnienė. Jos padėjo pasigaminti vazeliną lūpoms. STEAM fizikos mėgėjo dirbtuvėse „Šviesos reiškinių ir mechaninių svyravimų pažinimas“ kolegas užėmė Vida Imanavičiūtė, „Atžalyno“ gimnazijos fizikos mokytoja. „Žemynos“ progimnazijos kupole profesinių santykių supervizorius Vytautas Girdzijauskas vedė superviziją, mokymą per refleksiją.
Į sinagogą pedagogai reflektuoti sugrįžo jau po pietų. Kaip sekėsi dalyvauti veiklose, perduoda jų pasakyti žodžiai: „emocija buvo ypatinga, patyriau daug smagių akimirkų“, „ įspūdžių daug, sugrįžus į mokyklos suolą, buvo smagu, teko pasikartoti tai, ką buvom išmokę“, „Kai atsipalaidavom, atsirado daugiau idėjų, viskas baigėsi…“, „įsijungus į aktyvias veiklas buvo labai smagu, juokėmės ir džiaugiamės kaip vaikai“, „siūlau visiems dalyvauti supervizijoje, pailsėjau ir dabar galiu dirbti kaip rugsėjo pirmąją“, „atsitiko taip, kad mes pažįstame vieni kitus, daug atradimo, daug pažinimo džiaugsmo“.
-Ši diena mane stebina, stebinate jūs, mieli mokytojai, vadovai. Iki projekto pabaigos dar laukia veiklos. Šis projektas tikrai nėra bauba, šis projektas verčia bendrauti, bendradarbiauti, kurti įvairiausius tinklus tarp mokinių, mokytojų ir mokyklų vadovų,- sakė Gražina Plungienė po veiklų aptarimo, dėkodama Pakruojo Suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro vadovei už puikiai organizuotas veiklas. – Tas nuostabus jausmas: viskas baigėsi, bet niekas nekyla iš savo vietų, nebėra to, kad reikia išeiti anksčiau – tai yra puikus pasiekimas.
Linksmai pabaigti renginį padėjo „Žemynos“ progimnazijos 5a klasės mokinė Augustė Janeliūnaitė ir jos mama Arina Janeliūnienė.
„Žemynos“ progimnazijos mokytoja Regina Gasperavičienė padalino „namų darbus“ kolegoms. „Šiandien šventė, o rytoj vokus atplėškite ir imkitės darbų“,- dalindama juos sakė mokytoja, o vokuose – palinkėjimai vasarai.
Alma BAJALIENĖ