Balandžio 4 d., „Žemynos“ progimnazijoje Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centras kartu su savivaldybe, rajono matematikos- ekonomikos mokytojų metodiniu būreliu, mokyklos bendruomene organizavo Panevėžio krašto jaunųjų matematikų 27-ąją olimpiadą, geriausiems 5-8 kl. Pakruojo, Pasvalio, Biržų, Kupiškio, Rokiškio, Panevėžio rajonų bei Panevėžio miesto matematikams. Kiekviena savivaldybė delegavo po 2 mokinius iš kiekvienos klasės grupės į miesto ir kaimo grupes. Viso 27-ojoje olimpiadoje dalyvavo 109 mokiniai. Visus tuos metus nesikeitė olimpiados tikslas – ugdyti matematinį mąstymą bei skatinti matematikos dalyko mokymąsi, išsiaiškinti gabiausius mokinius ir juos pagerbti.
Renginį linksmais ir energingais būgnų garsais pradėjo Juozo Pakalnio menų mokyklos moksleivis Dominykas Kairys (jo mokytojas E. Šlapikas). „Žemynos“ progimnazijos matematikos mokytojos Silva Kairienė ir Jurga Batakienė pasveikino tiek daug matematiką gerai mokančių ir mėgstančių moksleivių bei jų mokytojų. Sveikinimo žodį tarė Švietimo skyriaus vedėją Irena Mažulienė. Ji prisiminė, tuos laikus, kai Panevėžio matematikos mokytojai sugalvojo šią olimpiadą ir į ją pakvietė pakruojiečius. Sveikinimus olimpiados dalyviams perdavė progimnazijos direktorius Darius Ramonas. Jis pasidžiaugė, kad antrąjį kartą olimpiada organizuota „Žemynos“ progimnazijoje. Rima Juozapavičienė pavadinusi atvykusius vaikus žiniukais (iš graikų kalbos išvertus „matematika“ – žinios) palinkėjo puikios nuotaikos, sėkmingų sprendimų ir gerų įspūdžių iš renginio ir edukacijų Pakruojo dvare.
Biržų rajonas delegavo savo matematikus iš Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos, „Aušros“ ir Kaštonų pagrindinių mokyklų; Rokiškis – iš Pandėlio, Obelių, Juodupės, Kamajų A. Strazdo, Senamiesčio gimnazijų ir J. Tūbelio progimnazijos; Pasvalio – iš Joniškėlio Petkevičaitės-Bitės gimnazijos, „Lėvens“ pagr. mokyklos bei „Svalios“ progimnazijos; Kupiškis – iš Alizavos pagrindinės, Subačiaus gimnazijos, Povilo Matulio progimnazijos; Panevėžio miesto – iš K. Paltaroko gimnazijos, A. Lipniūno , „Saulėtekio“, Vilties, „Žemynos“ progimnazijų; Panevėžio rajono – iš Ramygalos, Raguvos, Velžio, Smilgių, Krekenavos M. Antanaičio gimnazijų, Upytės A. Belazaro progimnazijos. Pakruojiečių komandoje – iš Linkuvos bei Žeimelio gimnazijų, Lygumų ir Balsių pagrindinių mokyklų ir „Žemynos“ progimnazijos.
Moksleiviams išėjus spręsti olimpiados uždavinių mokytojai buvo pakviesti į ekskursiją po Pakruojį. Profesionalus gidas aprodė sinagogą, gaisrininkų stoginę, Kruojos pakrantę. Po smagios ekskursijos mokytojai kibo taisyti darbų, o moksleiviai išvažiavo į Pakruojo dvarą. Čia jų laukė šešios ekskursijos ir edukacijos: ekskursija „Nerašytos dvaro istorijos“ po rūmus; Dvariškas gyvenimas – špyga taukuota su Tadu Blinda; vilnos vėlimo edukacija; keramikės edukacija; nėriniuotos nosinaitės istorija ir iliuzinio žaislo – Taumatropo gamyba. Grįžę iš dvaro mokiniai jautėsi pavargę, bet džiugiai nusiteikę bei pilni įspūdžių.
15 val. prasidėjusiuose apdovanojimuose tiek miesto, tiek kaimo kategorijose daugiausiai jų gavo Panevėžio komanda. Antrieji liko Pasvalio rajono savivaldybės komandos nariai. Tretieji – kaimo mokyklų tarpe liko Kupiškio moksleiviai, o miestų mokyklų tarpe – Rokiškio rajono komanda. Apdovanoti buvo ne tik I, II ir III vietas laimėję moksleiviai, bet ir juos mokantys mokytojai. Nepamiršti buvo ir užduotis olimpiadai paruošę mokytojai iš Panevėžio, Pasvalio, Kupiškio bei Biržų. Pakruojo krašto jaunieji matematikai prizinių vietų negavo, tačiau kai kurių jų balų skaičius nuo nugalėtojų buvo atitolę vos dešimčia balų…
Už renginio organizavimą Pakruojo švietimo centre atsakinga metodininkė Jūratė Morkūnaitė perdavė olimpiados organizavimo estafetę Rokiškiui. Ta proga pakruojiečiai įteikė simbolinę dovaną – metraštį, kuriame bus galima užsirašyti darbus… Vaikai dar gavo gardžių pakruojietiškų saldėsių.
Straipsnio autorė – Alma Bajalienė (straipsnis publikuotas rajono laikraštyje „Auksinė varpa“, 2024-04-08)