Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo centras vasaros pabaigoje organizavo dieninę vaikų vasaros stovyklą „Planuok karjerą“, kuriai buvo skirtas Pakruojo rajono savivaldybės finansavimas. Penkių dienų veiklose dalyvavo 18 rajono vyresniųjų klasių mokinių. Labai dažnai girdime pasimetusių II kl. gimnazistų, kai reikia rinktis mokymosi kryptį, ar abiturientų, kai jau reikia rinktis profesiją, klausimus- kuo būti? kur stoti? Norint rasti teisingus atsakymus į šiuos klausimus, reikia ruoštis iš anksto. Šios stovyklos metu ir stengėmės padėti I-IV gimnazinių klasių mokiniams rasti atsakymus į šiuos jiems labai aktualius klausimus.
Stovyklos metu susipažinome su karjeros planavimo žingsniais, su populiariausiomis karjeros ugdymo internetinėmis svetainėmis. Kartu su psichologe atlikome Hollando profesijų pasirinkimo testą. Lankėmės VŽDRMC Pakruojo skyriuje ir susipažinome su siūlomais profesinio ugdymo moduliais I-IV gimnazinėms klasėms. Dalyvavome edukacinėse programose, supažindinančiomis su įvairiomis profesijomis: kepėme šakočius šeimos kepyklėlėje „Tradicija“, tapome juvelyrais edukacinėje programoje „Archeologinių papuošalų gamyba“ Šiaulių Aušros muziejuje, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro Katinų muziejuje ir Gyvūnijos sode domėjomės gamtininko, zoologo, veterinaro profesijomis; jodinėjome Šiaulių jaunųjų gamtininkų žirgyne. Visiems ypatingai patiko apsilankymas „Levandų Ūkyje“ Biržų rajone, kur šeimos verslo įkūrėjos ir puoselėtojos papasakojo apie savo veiklą ir gaminamą produkciją, taip pat buvo įspūdinga edukacinė programa „Grūdo kelias“ Sodeliškių dvaro sodyboje ir apsilankymas „Alpakų ūkyje“ Šiaulių raj. Nuostabūs prisiminimai iš edukacinės programos „Lūpų balzamo gamyba“ Valerijono vaistinėje, kur ne tik patys gaminome lūpų balzamą, bet ir likome sužavėti vaistinės vedėjos pasakojimu apie kosmetikos gamybą, vaistinės veiklą ir supažindinimu su mažu, bet labai įdomiu vaistinės muziejumi.
Tikslingai naudojamos rajono savivaldybės lėšos vaikų vasaros stovykloms ir kitoms neformaliojo vaikų švietimo veikloms organizuoti yra labai naudingos ir reikalingos mūsų jaunosios kartos ugdymui, nes jų metu vaikai turi galimybę plėsti savo akiratį įvairiose srityse, kurios jiems yra žinomoms tik teoriškai iš mokyklos suolo. Vaikai stebi įvairių profesijų žmones jų darbinėje aplinkoje, sužino daug specifinės informacijos apie konkrečią profesiją ar darbo vietą, kurios jie nerastų jokiame „google“, edukacijų metu patys išbando konkrečias veiklas, lavina savo bendravimo gebėjimus. Visa tai jiems padės ateityje rasti savo vietą darbo pasaulyje.
Švietimo centro metodininkė Greta Jasiūnienė